Resultat 2018

Damklassen

PlatsStartnummerLagnamnFörnamn 1Efternamn 1Förnamn 2Efternamn 2KlubbTid
134Swimrun4fun with friMariaHjortstam MöllerSusannaEckerstein1:36:44
265Hunnebo-snäckornaFridaRhedinMalinGrahnBokenäs IF1:46:26
375SkiLøperneElisabethThorsvikMetteSynnerströmSkiLøperne1:55:40
423Team PhilippolinKarolinEkstrandPhilippaRörby1:57:00
526Team Sabina&KatarinaSabinaFrömbomKatarinaStruwe1:58:00
647Team EllaKarinKarinLarsenEllaLarsenTeam EllaKarin1:58:10
71HALOHelenAbrahamssonLinnOttosson2:05:12
810i98MargaretaBjörkanderFredrikaInger2:09:16
960MariaerikaErikaOlssonMariaHenriksson2:10:45
1016KustjägarnaHannaCarlssonToveNyqvist2:10:47
1163Team NavelsträngenJuliaPetterssonUlrikaNordberg Pettersson2:20:12
1276RödbettornaElisabethWesterlundElisabethPålssonMedikus2:29:51
1333pantertanternaMarieHjalmarsson EngelkeNinaRöding2:52:01

Herrklassen

PlatsStartnummerLagnamnFörnamn 1Efternamn 1Förnamn 2Efternamn 2KlubbTid
193city TriathlonChristianBengtssonTorbjörnClaeson3city Triathlon01:31:39
215UP SwimrunPatrikBäckströmUrbanNyblom01:32:09
36Umara Team GöteborgaRamiAzizAndreasHoltz01:32:57
449Swimrun4diabetesAndersNybergLennartOlssonTerrible Tuesday01:35:39
552Rådalen Relax och FiMartinMalmbergKristofferEkfeldt01:36:11
640Active WesterMattiasJohanssonEmilWesterActive Wester01:36:42
744MestUte MultisportJohanKarlssonTobiasKarlssonMestUte Multisport01:41:27
878ValefjällDanielÖhrstigOlaGustavsson01:41:54
966Gamla meriterFredrikSeijsingChristofferHögströmUmara01:44:05
107Swim Sala BimDarrylBallJakobPohorely01:44:10
1121Team AdvectasEricEjeskärVictorBäckmanAdvectas01:46:49
1214Team ByisFredrikByströmVilhelmSteier01:46:50
1374Bovallstrand TKMagnusSöderströmDavidLiljegrenBovallstrands TK01:46:57
1481GröngölingarnaPerAndersKarlssonJohanOhlander01:47:00
154Umara Team AlingsåsaJoelAnderssonGustavBjörkqvist01:48:53
1619KlasonJanDrouggeMagnusGöting01:49:05
1737Team pannbenCalleIngermanChristianGustavsson01:51:05
1842Naive SealsPerJosefssonCristerBlümeCamp Dalsland01:51:31
1930Team HypotermiAdamHedestadRobertLindberg01:52:05
2043Team DOKKDavidKarlssonOskarKvarnström01:52:10
2161PCPatrikOvénChristerFrykberg01:53:08
2211BomBlomPontusBlomJohanLindbomPölseslaget01:56:39
2358TumlarnaMartinNordblomAnthonyPower01:56:59
2429I lagens namnPeoHasselbergPeterEngstrand01:57:18
2554BråtaBoysDanielMälsjöAlesBragée01:57:35
2632Team BrunoCarlJohanHerbstFredrikMörk01:57:52
2768KärlekskrigarnaRamiroSolanoAdrianKarlsson01:58:05
288PugnaAndersBengtssonDanMertens01:59:07
2973Team HundsimPerSwärdAndersRoos01:59:18
3022The Bruce’esHenrikEkerumStefanKampekäl02:01:43
3139The J:sDavidJacobssonNiklasJönsson02:04:43
3251VkVkThomasMagnussonStefanMadjarVara Klubben Varp02:07:34
3318DynamoAlexanderDamlinJonasValkonen02:13:56
3480Heljeröds boysMånsDanielssonClaudineiDanielssonHeljeröd02:26:00
3520BöttennappBosseDyneforsHenrikRubenson02:28:04
36697007ConnyStenssonLennartLindbom02:34:09
-70OfficeChristofferSundlinDanielLöfstrandOfficeej fullf.

Mixklassen

PlatsStartnummerLagnamnFörnamn 1Efternamn 1Förnamn 2Efternamn 2KlubbTid
162Team EnvolHenriPesonenAngelicaWagneryd01:31:47
235STXMikaelHonauerJonnaHedbys-Holmberg01:32:30
371Team NybörjareJohanSvenssonCeciliaMunozSolvikingarna01:41:20
4553CTAndersMöllerJohannaPrick01:41:59
528Team TjolöholmSwimrMartinHagebergFridaHageberg01:44:02
677Wånggren Bro & SisJohannaWånggrenJohanWånggrenCamp Dalsland01:45:15
736ValöHjärtaBovallJesperIngemarssonMariaBerggren01:46:09
838Extended SalamandersJohanIngermanMajaBjörkebäck01:47:31
957LångvattensimmarnaFredrikNordblomSusannaJohansson01:47:42
1017Team MemeFredrikCavalli-BjörkmanMarieWiese01:48:05
1148Team ELLILars-IngeLarssonLisaLarsson01:49:12
122Team LynxJessicaAidebornHartikainenNiklasEinarsson01:50:13
1356Team PugnatorFredrikNilssonMarieDeSoysa01:50:47
1427I vått och torrtAndersGöranssonSaraGöransson01:52:43
1541JohnardboMagnusJohnardEmmaArdboJohnard01:54:50
1672Sådan far sådan dotterJosefinSvenssonKjellSvensson01:56:51
1713Vi lever tills vi dörAdamBorresUlrikaHagberg01:58:34
1864Team FortexDanielPrydeCarolinaSiljöTeam Fortex02:01:07
1967Herr och Fru SjögrenHeleneSjögrenJohanSjögren02:01:18
2031Team PolisebergPernillaHenryStefanKarlberg02:01:19
2153Team MyhranNinaMyhreJanneNorrman02:02:54
2279DecidedMikaelÖstbergJennyKullmanDecided02:02:57
2350The A-teamAlexandraLorentssonAliGarsallawiEPG Projektlednin02:05:07
2459Team simspringBjörnNymanKarinNyman02:08:22
255Lille HageRikardAndreassonSandraPersson02:11:04
2646LagströmmingarnaJessicaLagströmBlankJohnLagström02:18:22
2712VikingsLarsBohmanAnnaLundahl02:23:02
2845Team BunkernRobertKorsleAnnaEnglundTeam Bunkern02:40:17
-3Åhus CKBertilAnderssonAnnaAnderssonÅhus CKej start
-24Släviks sillarKajsaEngblomXXej start
-25FiggeroasJessicaFigueroaRenströmGustavoFigueroaej start